Galatasaray’da Omar Elabdellaoui’nin inanılmaz geri dönüş kıssası

semaver

New member
Galatasaraylı Omar Elabdellaoui, 2021’e girdiğimiz yılbaşı gecesi elindeki havai fişeğin patlaması kararı gözünden yaralanmıştı. Güçlü bir tedavi süreci yaşayan Omar’la ilgili The Guardian geniş bir haber yayımladı.

“ZAMAN BELİRSİZ”

Olayı birinci anda fark etmediğini belirten Omar, “İlk anda gözümde bir şey olduğunu düşündüm. Temizlemek istedim sonrasındasında yüzümün büsbütün yandığını hissettim ve her şey karardı. Birinci günler epeyce zordu. Her şey karanlıktı, gece mi, gündüz mü bilmiyordum. Vakit belirsizdi” dedi.

Ambulansla hastaneye gdolayılen Galatasaraylı oyuncu, “Doktorların denetimi sırasında etrafta birfazlaca ses vardı. nazaranmediğinizde duyduğunuz sesler daha gürültülü bir hale geliyor. Tabip bana, ‘Sol gözün âlâ görünüyor ancak sağ gözün ne durumda olduğunu bilmiyoruz.’ dedi. Lakin ben söyleyiş biçiminde durumun ne kadar berbat olduğunu anladım” kelamlarıyla tabiple içinde geçen birinci diyalogu da deklare etti.

“UYUMAYA KORKTUM”

Birfazlaca operasyon ve ameliyatın akabinde görmeye başlayan Omar, “Uyumaya korktum. Birkaç gün daha sonra sol gözüme biraz ışık gelir gelmez, uyumaktan korktum. Karanlıktan korktum, gözümü kapatmaktan korktum. Sol gözümden küçük bir ışık gelse de bunu kaybetmekten korktum. Işığın gelip gelmediğini daima denetim ediyordum” dedi.

Hastaniçin ayrıldıktan daha sonra tekrar görmeye başladığını belirten Omar Elabdellaoui, “Gerçekten epey özeldi. Sözlere nasıl dökeceğimi bilemiyorum. Hayal etmeye çalışabilirsiniz ancak bu durumda olmayan öteki biri için bunun mümkün olduğunu sanmıyorum. Sol gözümü kapıyor ve sağ tarafımdaki elimi ve sağdaki tüm hareketleri bakılırsabiliyordum. Bir duşun gerçek olması üzere bir mucizeydi. Görmenin bir Düş olduğu asla düşünülemez.” sözlerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

31 Aralık’ı 1 Ocak 2021’e bağlayan gece geçirdiği yüzünde patlayan havaifişek niçiniyle hastaneye kaldırılan ve gözünden operasyonlar geçiren Norveçli futbolcu, 20 gün hastanede kaldıktan daha sonra taburcu edilmişti. Norveçli futbolcu mayıs ayına kadar gözünden operasyon geçirmeye devam edip ülkesi Norveç, ABD ve Türkiye içinde gidip-gelmişti!

Kazanın yaşandığı geceden daha sonra 7 Temmuz’da bir daha idmanlara başlayan Omar’ın mukavelesi geçen dönemin devre içinde dondurulmuştu. bir daha alanlara dönen sağ bekin ismi bu dönemin devre içinde ise bir daha TFF’ye bildirildi.