Galatasaray’ın Rus futbolcu ile ilgilendiği sav edildi

semaver

New member
Önümüzdeki dönemin takım yapılanması için çalışmalara sürat veren Galatasaray’ın Rus grubu Krylya Sovetov Samara’nın 22 yaşındaki sol beki Yuri Gorshkov için temaslarda bulunduğu sav edilmişti. Hususla ilgili Yuri Gorshkov’dan açıklama geldi. Sporx’in aktardığına göre, genç futbolcu Galatasaray’la görüştüğünü itiraf etti.

Lider Burak Elmas’ın danışmanı Luis Campos’un önerdiği Gorshkov, Rus basınına verdiği röportajda Galatasaray ile yapılan görüşmeleri doğruladı ve görüşmenin bilgilerinı anlattı.

22 yaşındaki sol bek, “Galatasaraylılar Instagram’da bana hayli fazla yorum yazıyor. birinci vakit içinderda aralık ayında yazmaya başlamışlardı, bu ikinci dalga. Doğruyu söylemek gerekirse Galatasaray’dan aralık ayında bir telefon aldım. Benimle ilgilendiklerini ve Galatasaray ile ilgili niyetlerimi sordular. Ben de ‘Menajerimi arayın ya da kulübüme bir teklif gönderin. Ben Krylya oyuncusuyum’ yanıtını verdim” dedi.

Menajeriyle görüştüğünü söyleyen Gorshkov, “Bu toplantıdan daha sonra birfazlaca Galatasaraylı beni Instagram’dan etiketlemeye, Instagram’dan bana yazmaya başladı. Transferin giderek daha fazla duyulduğunu düşündüm. Haberlere bakınca muahedenin tamamlandığını, benimle görüşmeye başlayacaklarını gördüm. Menajerimi aradım çabucak. ‘Bunlar gerçek değil. Sen Krylya Sovetov’a odaklan ve çalışmaya devam et’ dedi” sözlerini kullandı.

“SENİ, GALATASARAY’DA İSTİYORUZ”

Galatasaray’dan bir kişinin kendisini aradığını lisana getiren Yuri Gorshkov, “Galatasaray, ondan sonrasında menajerime SMS atmış. Akabinde Instagram yorumları ve bildirileri artmaya başladı. Beni arayan kişinin kulübü temsil eden biri ya da bir menajer olduğunu çabucak sonrasında anladım. Beni aradığında da ‘Seni bu yaz Galatasaray’da istiyoruz. Haydi. Seni fazlaca beğeniyoruz. Seni bekliyoruz’ üzere şeyler söylemişti” diye konuştu.

ÖN LİBERO DA OYNUYOR

Yuri Gorshkov’un 2023 yılının haziran ayına kadar Samara Kulübü ile kontratı bulunuyor. Transfermarkt bilgilerine nazaran ise 22 yaşındaki oyuncunun piyasa pahası 1 milyon 200 bin Euro.

Bu dönem 19 maçta grubunun formasını giyen genç sol bek, 3 asist yaparak grubuna skor katkısında bulundu. Başarılı oyuncu sol bekin haricinde sol açık ve ön liberoda da nazaranv yapabildiği kaydedildi.

Fotoğraf: Yuri Gorshkov/Instagram