Gallerie d’Italia Napoli’de 19 Mart’a kadar “Napoli’de Artemisia Gentileschi”

acidizing

New member
19 Mart 2023’e kadar, Via Toledo’daki Gallerie d’Italia Napoli’de, ressamın 1630 ile 1654 yılları arasında belgelenen ve yalnızca Londra’ya yaptığı bir geziyle kesintiye uğrayan, ressamın Napoli’deki uzun kalışına adanmış “Napoli’deki Artemisia Gentileschi” sergisini ziyaret etmek mümkündür. 1638 ve 1640. Napoli’de hiç bu kadar büyük bir monografik serginin konusu olmamış olan Artemisia’nın sanatında ve biyografik öyküsünde temel bir bölüm.


Londra Ulusal Galerisi ile özel işbirliği ve Museo e Real Bosco di Capodimonte, Napoli Devlet Arşivleri ve Napoli L’Orientale Üniversitesi işbirliğiyle oluşturulan sergi, kamu ve özel sektöre ait eserlerden özenle seçilmiş bir seçki sunuyor. Sergiyi konuyla ilgili bilimsel çalışmaları güncellemek için bir fırsat haline getiren İtalyan ve uluslararası koleksiyonlar.

“Artemisia Çevresinde” başlıklı uluslararası çalışma günlerinden biri vesilesiyle. Küratörlüğünü Antonio Ernesto Denunzio ve Giuseppe Porzio’nun yaptığı “Onyedinci Yüzyıl Avrupa’sında Feminen Sanat”, Michele Coppola (Intesa Sanpaolo Sanat, Kültür ve Tarihi Miras İcra Direktörü ve Gallerie d’Italia Direktörü) şunları söyledi: “Napoli’deki Gallerie d’Italia Banka’nın sahip olduğu koleksiyonları zenginleştirerek devam edecek, yakında büyük İtalyan sanatçılara adanmış yeni süreli sergilere ev sahipliği yapacak ve kuruluş olarak sanat ve kültürü tanıtmak için şehirle, okullarla, üniversiteyle paylaşım çalışmalarına devam edecektir. ve ülkemizin birleştirici unsurları.”