Göztepe Kulübü Lideri Mehmet Sepil yazılı açıklama yaptı

semaver

New member
Sepil, yaptığı yazılı açıklamada, lehlerine verilen 2. penaltıda Ömer Bayram’ın yaptığı hareketin yüzde 100 penaltı olduğunu belirtti. Buna karşın VAR hakeminin penaltıya dakikalarca karar veremediğini ve durumu incelediğini bildiren Sepil, şunları kaydetti:

“Dino ve Berkan’ın konumlarında koşa koşa VAR’a giden bir hakem gördük. Bunu sağlayan doğal ki VAR hakemi. Maçın tamamına baktığımız vakit 105 dakika oynanan maçta 42 dakika topu oyunda tutabilen bir orta hakem izledik. Türk futbolu ismine epey üzülüyorum, utanç duyuyorum. Arda Kardeşler ile olan sorunumuz yıllardır biliniyor. Maçı orta hakem değil VAR yönetti. Birfazlaca kulübün lideri çıkıp ‘Ben şu hakemi istemiyorum’ diyor ve o hakemler verilmiyor. Nitekim Türk futboluna yazık”

“UTANÇ DUYUYORUM”

Göztepe Teknik Yöneticisi Nestor El Maestro, maçtan daha sonra yaptığı değerlendirmede, oynadıkları açık oyunları yardımıyla 2-3 durum bulmalarına karşın bunları değerlendiremediklerini belirterek, “İyi ve yürekli biçimde oynadık, galibiyete yakındık ancak maalesef olmadı. Acil bir biçimde puanlara gereksinimlerimiz var. Önümüzde büyük ve değerli maçlarımız var. Devam edeceğiz” diye konuştu.

Yayıncı kuruluşa verdiği röportajda “Bu ligin bir kesimi olmaktan utanç duyuyorum” demesinin hakem kararlarıyla ilgili olup olmadığının sorulması üzerine El Maestro, şöyleki konuştu:

“Dört penaltı sonucu vardı maçta. Bunlarla ilgili karar vermek benim işim değil ancak bizim penaltılarımız epey net. Oyuncuların ellerinin bedenlerinden 2 metre açıkta olduğu ve ellerine çarparak oluşan penaltı konumu var. Onların penaltılarını isterseniz siz değerlendirin. Tahminen maç daha sonrası duygusal yansılar vermiş olabilirim. Farklı niyetleri olan insanlardan da özür dileyebilirim, onların kararlarına da hürmet duyarım fakat benim için bu biçimde bir şeyi kabul etmek nitekim çok güç.”