Güreş Federasyonu Lideri Gurur Eroğlu’ndan birlik bildirisi

semaver

New member
Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) tarafınca organize edilen Güreşte Birlik Toplantısı’na, federasyon lideri Erdem Eroğlu ve idare konseyi üyeleri, eski liderlerden Bekir Çeker, eski şampiyonlar, kulüp temsilcileri, TGF Merkez Hakem Heyeti Lideri İbrahim Cicioğlu, TGF heyet üyeleri, kulüp idarecileri ve antrenörleri ile spor ilçe müdürleri katıldı.

Burada konuşan Eroğlu, güreşin gelişmesi ve meselelerin tahlili açısından bu cins buluşmalara epey kıymet verdiklerini belirtti.

Topluluk olarak bir ortaya gelmenin memnunluğunu yaşadıklarını lisana getiren Eroğlu, “Camianın birlik ve birliktelik içerisinde olması fazlaca kıymetli. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, bir olacağız, bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Doğal ki farklı fikirler olacak, ancak onları da önemseyip kucaklayacağız. Zira küçük işlerle uğraşmaktan büyük işlere bakamadık.” sözlerini kullandı.

Turnuvada grekoromende aldıkları 15 madalyanın kendilerine moral verdiğini aktaran Eroğlu, şunları kaydetti:

“Avrupa Şampiyonası epeyce sıkıntı geçecek, bunu biliyoruz. Buna hazırlıklıyız ve fazlaca çalışıyoruz. Allah nasip ederse 100. yılımızda tesislerimize kavuşacağız. Emeği geçen herkese ve maddi, manevi dayanağını esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na topluluğumuz ismine teşekkür ediyoruz. Bakıldığında federasyonumuz tarihten beri tesis yoksulu. Kendimize ilişkin iki otomobilimiz var. Biri Hamza bakanımız, başkası ise Bekir Çeker liderin devrinde alındı. Diğer bir dikili ağacımız yok. Geçmişten gelen yaklaşık 26 milyon lira borç var. nazaranve geldiğimizden beri yaptığımız tertiplere, sponsorlarımızın takviyesi ile para harcamadık. Biz de tertipleri firmalara verebilirdik fakat turnuvalarımızı fiyatsız yapmanın yollarını arayıp bulduk, belediyelerimize, sponsorlarımıza minnettarız.”

görüşmede ayrıyeten İbrahim Cicioğlu, kulüp yetkililerine yeni kurallar hakkında uygulamalı sunum yaptı.