Hasan Al: Trabzonspor, şampiyonluk yolunda dev bir adım attı

semaver

New member
Spor Toto Üstün Lig’in 25. haftasında Trabzonspor, alanında Konyaspor’u 2-1 mağlup etti.

Gazeteci müellif ve teknik yönetici Hasan Al, bordo-mavililerin galibiyetini şöyleki kıymetlendirdi:

“Önce taraftarın hakkını verelim. 40 bin kişi tribünleri tıka basa doldurdu. Top Konya’dayken kulakları sağır eden ıslıklarıyla taciz etti. On ikinci adam rolünü muvaffakiyetle uyguladı…

Konyasporla Trabzonspor içinde sıklet farkı var. Nasıl bu kadar puan topladılar hayret doğrusu. Birinci devre hiç bir varlık gösteremediler. İkinci devre Trabzonspor’un bıraktığı alanda top çevirdiler. Konum üretmekte fazlaca yetersizdiler. Konya bence şampiyonluğu değil, ikinciliği Adana Demirspor yahut Başakşehir’e kaptırmamanın hesabını yapmalı.

Özkan Sümer der ki: “Ne yapacağını bilmek, gücünü bilmektir. Ne yapamayacağını bilmek de haddini bilmektir…

Abdullah Avcı’yı kutluyorum. 13 ay bir futbol grubunu oturtmak için hayli kısa vakit. Bu kadar kısa müddette oyun bütünlüğünü sağlamak büyük marifet. Sınırlar içinde kopukluk yok. Topu kaybettiklerinde kazanacak, kazandıklarında da paslaşacak yakınlıktalar. Cornelius ile çekincelerim vardı. Djaniny mı Cornelius mu diye karar veremiyordum. Katiyetle Cornelius. Adam tam santrafor. Devasa bedenini epeyce yeterli kullanıyor. Rakip savunmanın istikrarını bozuyor. Sağa sola deplase oluyor. İkiye birlerde başarılı. Top saklıyor. Savunmayı ilerde başlatıyor. Tek kusuru ikinci yarıda Nwakaeme’ye pası verememesiydi. Edgar sakatlandı. Bir stoper paniği yaşandı. Lakin Denswill bu tartışmaları silip attı. Hugo ile güya uzun vakittir oynuyor. Adeta son müdahele uzmanı. Rakiptilk evvel ortaya girerek fazlaca kritik müdahaleler yapıyor. Kadrosuna hayat veriyor.

Visca yalnızca kıymetli bir boşluğu doldurmadı. Kalitesiyle artı kıymet kattı. Bilhassa son vuruşlarda ki marifeti Trabzonspor’u rahatlattı. Puchacz için konuşmak erken. Biraz savruk. Yanlışa açık üzere. Dikkat!

Koronavirüs oldu Nwakaeme durdu. Fakat sihirbazlığını bir daha de gösterdi, Visca’ya ikinci golü attırdı. Bakasetas toparlandığı rakip kaleyi topa tutmasından aşikâr. Siopis’i izlemek hakikaten büyük zevk. Orta alanın sigortası. Abdülkadir Ömür inşallah tekrar sakatlık yaşamaz. bu biçimde devam ederse durdurulması sıkıntı. Dorukan’ı Beşiktaş niçin bıraktı? Hala aklım almıyor. Yılın en uygun hasılatlarından.

Trabzonspor hayli sıkıntı geçmesi beklenen maçı hayli kolay kazanarak şampiyonluk yolunda dev bir adım attı. Yenen golde kimse oyuncu değişikliklerine kesmesin faturayı Konyalı oyuncu epey hoş vurdu.”