Hataysporlu Kerim Alıcı’dan Taner Savut için yardım daveti

semaver

New member
Ülkemizin 10 vilayetinde büyük yıkıma yol açan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki zelzele felaketinde İzmirli futbolcu Kerim Alıcı da enkaz altından kurtuldu.

Altınordu altyapısında ikiz kardeşi Barış Alıcı’yla bir arada yetişip bu kulüpte 6 yıl profesyonel olarak forma giydikten daha sonra evvel 2020’de Göztepe’ye, akabinde dönem başında Harika Lig temsilcisi Atakaş Hatayspor’a transfer olan 25 yaşındaki sağ bek Kerim, kabusu yaşadı.

Pazar akşamı Yeni Hatay Stadyumu’nda oynanan Hatayspor-Kasımpaşa maçında birinci 11’de başlayan ve 90 dakika forma giyen futbolcu, tıpkı gece ekip arkadaşlarıyla bir arada saat 04.17’de yaşanan 7.7 şiddetindeki sarsıntıya yakalandı.


Kerim Alıcı

Üzerine odanın duvarı devrilip kendi imkanlarıyla enkazdan çıkan futbolcunun biroldukça ekip arkadaşı ve hocaları da son anda kurtuldu.

Kasımpaşa maçında 90+7’nci dakikada Hatayspor’un galibiyet golünü atan Kerim’in 31 yaşındaki Ganalı grup arkadaşı Christian Atsu ise kaldığı binanın enkazından zelzeleden yaklaşık 30 saat daha sonra yaralı olarak çıkarılabildi.

Kendi durumunu unutup arkadaşları için yardım daveti yapan Kerim Alıcı, aramalara ve iletilere dönemediğini tabir ederek, enkaz altında kalanlar için dua beklediklerini belirtti. Kerim Alıcı, sportfi yönetici Taner Savut’un ise hala enkez altında olduğunu ve arama kurtarma çalışmaları için yardım gerektiğini bildirdi.


KARDEŞİNDEN AÇIKLAMA

Kerim’in ufak tefek çizik ve kanamalar haricinde kıymetli bir sıhhat sorununun olmadığını belirten Samsunspor futbolcusu ikiz kardeşi Barış Alıcı ise “Gece sarsıntı sırasında Allah’tan uyanıkmış. Zelzele anında duvar tam üzerine yıkılırken Allah’tan ortada dolap ve masa varmış. Duvar onların üzerine gelmiş. daha sonra duvara yumruk atmış ve sağ salim çıkmış. Birebir apartmanda yaşadıkları hocalar ve futbolcular vardı. Onlar da sağ salim çıkmış enkazdan” açıklamasını yaptı.

Hataysporlu futbolcu Christian Atsu’yla Hatay’da yıkılan birebir binada enkaz altında kalan kulübün İzmirli sportif yöneticisi Taner Savut’tan müjdeli haber bekleniyor.

İzmirspor’da profesyonel olup akabinde Fenerbahçe’nin yolunu tutan 49 yaşındaki Savut, birfazlaca kulüpte futbolcu olarak forma giydikten daha sonra Ege’de Manisa Futbol Kulübü’nde 2 farklı periyotta sportif yöneticilik yaptı. Manisa FK’da geçen dönem çalıştıktan daha sonra dönem başında Hatayspor’la anlaşan Savut’un enkaz altında olduğu açıklandı.

Evli ve 1 kız babası Taner Savut’un Manisa’da yaşayan ailesi de umutla gelecek haberi bekliyor.