İlhan Palut: ‘Şampiyonlar Ligi müziği duygulandırdı’

semaver

New member
Konyaspor Teknik Yöneticisi İlhan Palut, Spor Toto Muhteşem Lig’in 28. Haftasında iç alanda Galatasaray’ı 2-0 mağlup ettikleri maçın akabinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bu maçlardan daha sonra müspet manada âlâ top oynadıklarını anlatmanın epeyce da kolay olmadığını anlatan Palut, “Kendi içimizde konuştuğumuzda, bu oyunumuza devam etmemiz gerektiğini fakat savunma manasında da konsantrasyonumuzu artırmamız gerektiğini, grup olarak daha fazla savaşmamız gerektiğimizi, daha fazla temaslı oyun oynamamız gerektiğini ve ferdî yanılgıları en aza indirmemiz gerektiğini konuştuk. Bugünkü maça geldiğimiz vakit, kazanmamız lazımdı. Zira kaybedebileceğimiz bir üç puandan öte artık bir kırılma, tahminen bir öz itimat sorunu üzere tehlikeler bizi bekliyor olabilirdi. Onun için aslında oyun merkezli bir teknik yönetici olmama karşın ‘bugün en epey neyi istiyordunuz?’ diye soracak olursanız maçtan evvel katiyen üç puan derdim. Fakat oyun içine girdiğimiz vakit birinci 20 dakika esasen inanılmaz coşkuyla başlayan bir Konyaspor ekibi ve bunu birinci yarının sonuna kadar sürdüren, gerekse atakları gerek geçiş hamleleri yapan ve bunun yanında da Galatasaray üzere tesirli atakçıları olan bir kadroya konum vermeyen bir Konyaspor’u izledik. İkinci yarı Galatasaray oyunu biraz daha forse etti, 2-0’ın da tepkisiyle. Biz de buna karşı epeyce büyük alanlarda geçiş imkanları yakaladık fakat orada maharetli olduğumuz söylenemez. Skoru artırabilirdik. Olmadı lakin sonuçta dört haftadır süren makus savunma performansımızı bugün sonlandırmış olduk ve epey bedelli bir üç puan aldık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Nitekim bugün taraftarımız da maça hayli fazla ilgi gösterdi ve maçın arasındalerdi. Onların takviyesi de bizim için değerliydi. Bu dayanağın karşısında da onları meskenlerine bir biçimde keyifli gönderdiğimiz için ayrıyeten sevinçliyim” diye konuştu.

“BİR KENTİ BUNA İNANDIRABİLMEK ÇOK DEĞERLİ”

Palut, maçtan evvel stadyumda çalınan Şampiyonlar Ligi müziğinin kendisinde nasıl bir his uyandırdığı sorusuna ise, “Şampiyonlar Ligi müziği çalındığı anda son hazırlıklarımı yapıyordum. Duygulandım sahiden. Sonuçta bir kenti buna inandırabilmek, bir kentin takviyesini bu biçimde bir gaye için ardınıza alabilmek nitekim benim ve oyuncularım için hayli pahalı. Artık bu saatten daha sonra bize düşen de hayal kurdurduğumuz insanları üzmemek, onları hayal kırıklığına uğratmamak. Olağan ki sonuçlarla alakalı bir öngörüm yok. Fakat oyuncularımdan beklentim bugünkü çabayı, isteği, arzuyu bütün maçlara yansıtmak. Artık ligin uzunluğu kısaldı. Artık performans dalgalanmaları, iniş çıkışlarına hakkımız yok. bu türlü gayret etmeliyiz. bu türlü istemeliyiz. Bunun kararında sonuçların bizi nereye götüreceğini daima birlikte bakılırsaceğiz” karşılığını verdi.