İsmail Kartal: İstediğimiz oyun hala bugünkü oyun değil

semaver

New member
Spor Toto Harika Lig’in 25. haftasında Fenerbahçe, deplasmanda GZT Giresunspor’u 2-1 yendi.

Şimdiye kadar müspet futbol oynatmak isteyen bir antrenör olduğunu dediğini vurgulayan Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, “Bazı maçlarda hiçbir mazerette bulunmadan elimdeki oyuncular en âlâ biçimde kullanmaya çalışıyorum. Fenerbahçe’ye yakışır bir oyun oynatmaya çalışıyorum. Bütün uğraşım uygun, çaba eden Fenerbahçe’ye yakışan bir gayret koymak isteyen karakterli bir kadro niyetimdeyim” dedi.

“İLK KERE İSTATİSTİKLER KARŞILIĞINI VERDİ”

Maçta üstün oyunlarının karşılığını aldıklarını belirten Kartal, “İlk kere istatistikler karşılığını verdi. Bugüne kadar istatistikler lehimize olsa dahi sonuçlar uygun olmamıştı. Üç gün evvel hak etmeden kupaya veda ettik. Kadro üç gün oynamasına rağmen bugün bu grup 120 kilometre koştu. Rakip ekip teknik yöneticisi Hakan (Keleş) Hoca da “Bugün Fenerbahçe uygun oynadı” dedi. Güzel oyuncuların ekibe katılması galibiyeti getirdi. Birazcık daha vakit içindemaların yanlışsız yapsaydık daha farklı da kazanabilirdik. bu biçimde bir galibiyete muhtaçlığımız vardı. Oyuncularımız karakter koydular. Hafta içi epey güzel çalıştık. Her ne kadar taraftarlarımızı üzdüysek ki bunun farkındayız, bu galibiyeti taraftarlara armağan ediyoruz” açıklamalarını yaptı.

“İSTEDİĞİMİZ OYUN…”

“İstediğiniz oyun bu muydu?” sorusuna ise Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, “Hala bugünkü oyun değil. Bugünkü oyuna ek etmemiz gereken kısımlar var. Elimizde tıpkı vakitte takımda olmayan sakat ve cezalı oyuncular var. Bu oyunumuzu geliştirmemiz için oyuncuların da gelişmesi lazım. Biz hayli çalışıyoruz. vakit içinde ilgili bir şey. vakit içinde bunun üstesinden gelebileceğimizi düşünüyorum. Bugün hoş bir başlangıç oldu. İnşallah devam ederiz” karşılığını verdi.