Kasımpaşa’dan hakem tepkisi!

semaver

New member
Kasımpaşa Kulübü, Spor Toto Harika Lig’in 23. haftasında Atakaş Hatayspor ile yapılan müsabakadaki hakem kararlarına yönelik açıklamada bulundu.

Lacivert-beyazlı kulübün toplumsal medya hesabında yer alan açıklamada, “Sistematik olarak yapılan hakem kusurlarından yalnızca Kasımpaşa Kulübü değil, tüm kulüpler şikayet eder hale gelmiştir. Üstün Lig hakemlik müessesine karşı itimat duygusu kalmamıştır. Adaletsiz idareden her kadro neredeyse her maç daha sonrasında şikayet etmektedir. hiç bir kadronun kayrılmadan-kollanmadan cezalandırılmadan adil ve eşit kurallar altında geçmesini dilediğimiz bir dönemden yanayız” ifadeleri kullanıldı.

“bir müddetdir kadromuza karşı yapılan yanlışlar ve takınılan tavır son olarak Hatayspor maçında da kendini göstermiştir” denilen açıklamada, ayrıyeten şu görüşlere yer verildi:

“Hatayspor karşılaşmasında, Fode Koita’ya yapılan, taraflı tarafsız tüm spor kamuoyu tarafınca net bir penaltı olduğu görülen konuma dahi gerek hakemin, gerekse VAR hakemlerinin müdahale etmemesi makûs niyetlerinin en net göstergelerinden bir tanesi olmuştur. Bir ikincisi ise 90+7’de yediğimiz gol öncesinde olmayan bir faulün üretilmesi artık bardağı taşıran son damla olmuştur. Bu durumu çözecek tek yetkili kurum Türkiye Futbol Federasyonudur. Tahlil için ne yapılacaksa daha fazla vakit kaybetmeden harekete geçilmelidir. Bu çarpık tertibin değişmesi için hiç vakit kaybedilmemelidir. Çünkü tüm kulüplerin itimat ve adalet hislerinin bu kadar zedelenmesi, Türk futbolunu karanlık bir yola itmeye devam edecektir. Türkiye Futbol Federasyonunun bu gidişata ‘DUR’ dememesi halinde farklı aksiyonları gündeme alacağımızın bilinmesini isteriz.”