Kerem Aktürkoğlu: Tipi geçen biz olacağız

semaver

New member
Galatasaray forması giyen Kerem Aktürkoğlu, “İstediğimiz kararı aldık lakin hiç bir şey bitmedi. Taraftarımız, en büyük itici gücümüz. İnşallah tipi geçen taraf biz olacağız” dedi.

“HİÇBİR ŞEY BİTMEDİ”

Deplasmanda düzgün bir sonuç aldıklarını belirten Aktürkoğlu, “Arkadaşlarımızla maça çıkmadan konuştuğumuzda oynadığımız futboldan zevk almamız gerektiğini konuştuk. Biz hakikaten bugün zevk aldık. Bizi izleyenlere de zevk verdiğimizi düşünüyorum zira iki kadro da Avrupa Ligi grubu değil. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde muvaffakiyetler elde etmiş bir ekip. Barcelona da o denli. Bugün hakikaten iki kadro için de hoş maç oldu. İstediğimiz kararı aldık lakin hiç bir şey bitmedi. Taraftarımız, en büyük itici gücümüz. İnşallah çeşidi geçen taraf biz olacağız” biçiminde konuştu.

HARRY POTTER BENZETMESİ

Kerem Aktürkoğlu, kendisine yapılan Harry Potter benzetmesi ile ilgili olarak ise şunları söylemiş oldu:

“Gözlükleri alalı 1-2 sene oldu ancak gözlükle fotoğraftan daha sonra her şey daha farklı oldu benim için. Harry Potter benzetmesi var natürel. Ben de buna bir gol sevinci eklemem gerektiğini düşündüm. daha sonradan bir gol sevinci bulduk, her şey hoş gidiyor.”

“BARCELONA TAHMİNEN DE DAHA EVVEL GÖRMEDİĞİ BİR TARAFTAR GÖRECEK”

Önümüzdeki hafta oynanacak rövanş müsabakasıyla ilgili olarak ise taraftarlara seslenen genç oyuncu, “Barcelona’yı epey hoş karşılayacağımızı düşünüyorum. Daha evvel tahminen de görmedikleri bir taraftarı bakılırsacekler. Şimdiden o maçı düşündükçe heyecanlanıyorum. Taraftarımız olduğunda her vakit farklı bir futbol oynuyoruz. İnşallah Barcelona maçında da onlarla bir arada farklı bir futbol ve farklı bir sonuç alacağımızı düşünüyorum” tabirlerini kullandı.

Kerem Aktürkoğlu, her geçen gün kendisini daha da geliştirmek istediğini belirterek, “3’üncü Lig’ten geldim, 2 sene oldu. Bunlar sahiden hayalini yaşadığım vakit içinder. Bugün Camp Nou’da oynadım. Ben de her maçta kendimi geliştirmek istiyorum. Eksiklerim üzerinde çalışmalar yapıyorum. Her geçen gün hem ben tıpkı vakitte ekip arkadaşlarım düzgüne gidecektir. İnşallah bu bu biçimde devam eder” dedi.

“LİGDE BULUNDUĞUMUZ DURUMU HAK ETTİĞİMİZİ DÜŞÜNMÜYORUM”

Galatasaray’ın Avrupa’da lige göre daha farklı bir imaj çizdiğinin hatırlatılması üzerine ise Aktürkoğlu, “Motivasyon, Avrupa’da farklı ligde farklı. Ligde de bulunduğumuz durumu hak ettiğimizi düşünmüyorum. Natürel ki birtakım maçlarda berbat futbol oynadık lakin yeterli oynadığımız maçlarda da epey puan kaybı yaşadık. Avrupa’da epeyce daha motive, epey daha kompakt oynuyoruz. Barcelona’ya karşı oynadık bugün. Herkes bunun şuurundaydı. Ligde de bu oyunu yansıtabilirsek, en azından bir kısmını, bulunduğumuz noktadan 1-2 adım daha üst çıkabiliriz” açıklamasında bulundu.

“BENİM İÇİN HER ŞEY YENİ BAŞLIYOR”

Müsabaka öncesinde İspanyol basınında kendisi için yapılan haberleri görür görmez keyifli olduğunu belirten genç oyuncu, “Benim için, ekibim için, Galatasaray için hoş şeyler bunlar. Ben de bunları duydukça hayli keyifli oluyorum. Daha hiç bir şey bitmedi. Daha benim için her şey yeni başlıyor. Bunları hayli fazla düşünüp de başımı bunlarla yoğunlaştırmıyorum. Lig uzun, epey kıymetli maçlarımız var. Ben onları düşünüyorum. İnşallah performansım daha da artar” diyerek kelamlarını noktaladı.