Kitaplar, 'Babaların hikayeleri. Andrea Polo'dan oğulların hikayeleri: “Bana anne deme”

acidizing

New member
A yolculuk dört nesil boyunca babalığın 1900'lerin başından günümüze evrimini ironik ve içgörülü bir şekilde anlatıyor ama dikkatli olun: “bana anne deme”. çıkış 15 Mart kitapçılarda ve tüm online platformlarda 'Babaların hikayeleri. Çocukların hikayeleri. Dört nesil karşılaştırıldıtarafından yayınlanan roman Ülke Sürümleritarafından yazılmıştır Andrea Polo (160 sayfa, kağıt ve e-kitap versiyonu mevcut) Adnkronos'a anlatılıyor. “Hikâyeyi yazma fikri Dedem her zaman içindeydi geriye dönük düşünme babam vefat edene kadar. Ve onun hakkında bazı şeyleri düzelterek, bir oğul olarak bilmediğim veya anlamadığım birçok şeyi keşfettim” diyor yazar.

Polo, tam o anda şunu açıklıyor: “Ben başarılı kendime vermek istediğim çocuklar ve dolaylı olarak yeğenime de küçük bir şey gibi davranabilecek bir şey taş onlarınkinin üzerine inşa edilecekleri yer Ben hatırlıyorum: Nereden geldiklerini, neyin kaybolma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu bilmek.” Cosimo baba olur 1910; Andrea, yeğeni 2010onları tam olarak bir asırlık derin ve sürekli tarih ve kültüre bölmek evrim. İlk doğan çobanHapishanedeyken okuma-yazmayı öğrendi ve on bir çocuğunun okuyup 'kendisinden daha iyi' olması için elinden geleni yapıyor. Şaşırtıcı bir şekilde kardeşlerinden sekiz yıl arayla doğan Andrea, yazı ve kelimenin kendisine ait zanaat İtalya'yı ve dünyayı dolaşıyor, olduğu adam ve baba oluyor.

Geriye dönüp baktığımızda aile öyküsüAndrea, oğulları Marco ve Giovanni ile birlikte bir yolculuğa çıkıyor. bir asırlık babalık: ne zamandan beri çocuklar Erkeklerin bunu öğrenmesi ve belki de sonunda buna izin verilmesine kadar bu 'kadınlara özgü bir şey' olduğu için birbirlerini kucaklamadılar. Eğlence tam anlamıyla baba olmak, çünkü biliyoruz ki ebeveyn olmak şüphesiz zor bir iş olsa da aynı zamanda dünyanın en güzel işidir.

Babalık mı? “Tadını çıkar. Çocuklarınızla meşgul olmak çok güzel, çünkü benden önce de söylediği gibi, çocuklarınızla geçireceğiniz vakit asla boşa gitmez” diyor Polo, babasıyla olan farklılıklarından bahsederek şöyle diyor: “Gerçi benim babamdan çok daha oyunbazdı. büyükbaba, dramatik durumlar dışında profesörlerle röportaja hiç gelmedi. Öte yandan ben çocuklarımın günlük yaşamlarına dahil olmayı gerçekten seviyorum ve bu yüzden gururla sınıf temsilcisi her zaman“.

Ve onlar ebeveyn olmak için orada değiller tavsiye: “Kullanım kılavuzu yok. Hatalar her zaman yapılırBazen ciddidirler, bazen de daha az. Elimizden geleni yapıyoruz ama ben kişisel olarak anne ve babanın çocuklarıyla arkadaş olması taraftarı değilim. Ben herkes için Andrea'yım ama dünyada sadece iki kişinin babasıyım ve bu da şunu vurguluyor:ilişkinin benzersizliği. Onlara destek olmalıyız, destek olmalıyız ama arkadaşları onları dışarıda buluyor.” Son olarak Andrea, kitabını elbette iki çocuğuna ve kardeşleri Fabrizio ve Carla'ya ithaf ediyor. “Onlara ithaf etmek istiyorum babamdan duyduğum son sözler: 'Siz üçünüz – benden ve kardeşlerimden bahsetmişken – her zaman birbirinizi sevmelisiniz'. Çocuklarıma da bunu söylüyorum çünkü onlar her zaman birbirlerinin desteği olacaklar. Ne olursa olsun hep kardeş kalacaklar.”

Roman şu tarihte tanıtılacak: 19 MartBabalar Günü dolayısıyla Lapsus kitabevinde Milano 18.30'da. Ayrıca saat 18.30'da tekrar tanıtılacak. 27 Mart ile Roma Starhotels Metropole'de, il 3 Nisan yine Milano'da Mare kültürel Urbano'da ve 17 Nisan ile Cagliari Via Paoli'de Mondadori ve Afs derneği tarafından düzenlenen Carlo Felice Vakfı Enstitüsü'nde. Telif haklarının %10'u kar amacı gütmeyen kuruluş Ele Morez'e (https://www.elemorezonlus.com) bağışlanacak.