Lider Atabay ve CHP Heyeti Didim’de Balıkçılığın Geleceği İçin Toplandı

accur

New member
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile Denizcilik, Balıkçılık ve Su Eserleri Bölümü Saha Programı Başkanlığı misyonuna getirilen ve Türkiye’nin dört bir yanında balıkçılar ile buluşan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Didim’e geldi. Didim Belediye Lideri Ahmet Deniz Atabay’ın da katıldığı görüşmede balıkçı esnafının problemleri ve talepleri dinlendi, tahlil noktasında atılacak adımlar değerlendirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafınca Denizcilik, Balıkçılık ve Su Eserleri Bölümü Saha Programı Lideri olarak gorevlendirilen ve Kabotaj Bayramı’nda Samsun’dan denize açılan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Aydın’da CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan , CHP Aydın Milletvekilleri Süleyman Bülbül ve Hüseyin Yıldız’la birlikte balıkçı ve su eserleri kesim temsilcileri ile bir ortaya geldi.

Kuşadası’nda gerçekleştirilen programın akabinde Didim’e gelen Karadeniz, burada Akbük Su Eserleri Kooperatifi Lideri Celalettin Erol ve kooperatif üyeleri ile toplantı düzenledi. Toplantıya milletvekillerinin yanı sıra CHP Aydın Vilayet Lideri Ali Çankır, Didim Belediye Lideri Ahmet Deniz Atabay, CHP Didim İlçe Lideri Nurettin Koçak ve Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel ile fazlaca sayıda partili katıldı. görüşmede balıkçı esnafının problemleri ve talepleri dinlenerek tahlil noktasında fikir alışverişinde bulunuldu.

“CHP İKTİDARINDA SIKINTILARINIZI ÇÖZECEĞİZ”

CHP iktidarında Türkiye’de esnafların meselelerinin çözüleceğini, denizcilik kesiminin bir daha ayağa kaldırılacağını söyleyen CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda Kabotaj Bayramı’nda başladığımız toplantılarımız kapsamında bugün Aydın’a geldik. Ben de hem de kayıtlı bir balıkçıyım ve sizlerin sıkıntılarını yakından takip eden, yaşayan bir şahısım. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde balıkçı esnafımızın yaşadığı meseleleri tahlile kavuşturmak, sizlerin kederine derman olmak için yola çıktık. Ülke genelindeki tüm balıkçı barınaklarında görüşmelerimizin sona ermesinin akabinde bir çalıştay yapacağız ve meselelerinizi tahlile kavuşturmak için elimizden geleni yapacağız. CHP iktidarında sizlerin bütün sıkıntılarını çözeceğiz” dedi.

“BALIKÇI ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ, ONLAR İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Didim’de değerli bir yere sahip olan balıkçılığı sürdürebilmek, esnafın problemlerini tahlile kavuşturabilmek için çalışmalarının süreceğini söyleyen Didim Belediye Lideri Ahmet Deniz Atabay, “Güzide kentimiz Didim’de balıkçılığın yeri fazlaca değerli. Nüfusun değerli bir kısımı balıkçılık ile geçimini sağlıyor ve bu esnafımızın meseleleri aşikar. Sayın Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu talimatı ve Sayın Sinop Milletvekilimiz Barış Karadeniz’in uğraşı ile gerçekleştirilen bu toplantılar, buluşmalar nitekim çok değerli. Cumhuriyet Halk Partisi dün olduğu üzere bugünde esnafın yanında, yarın da yanında olmaya devam edecek. Bizler de, Didim Belediyesi olarak, balıkçı esnafımızın meselelerini tahlile kavuşturmak için üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı