Lider Büyükakın” İstiklal Marşımız geleceğimizi aydınlatan sönmeyen meşalemizdir”

accur

New member
Lider Büyükakın” İstiklal Marşımız geleceğimizi aydınlatan sönmeyen meşalemizdir”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın yayınladığı bildiriyle İstiklal Marşı’nın kabulünün 101. yılını kutladı. Lider Büyükakın “Korkma diye başlayan, vatanımıza ebediyen izmihlalin olamayacağını haykırarak sona eren İstiklal Marşımız geleceğimizi aydınlatan sönmeyen meşalemizdir. Türk Milletinin tarihini aydınlatıp geleceğine ışık tutmuştur. Bizler bu aydınlık yoldan ilerleyerek müreffeh bir vatan olduk” dedi

Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın İstiklal Marşımızın, tarihte büsbütün yok edilmek istenen bir milletin hürriyet ve bağımsızlığına ne kadar düşkün olduğunu en veciz biçimde ortaya koyduğunu söz ederek şu sözleri kullandı” Milletimizin vatanına, imanına ve istiklaline duyduğu sarsılmaz bağlılığı, tarihten geleceğe uzanan eskimez ve ölümsüz sözüdür İstiklal Marşımız. Mehmet Akif’in “O şiir o milletin, o günkü heyecanının bir sözüdür. Bu bir facia karşısında bunalan ruhların, ıstıraplar ortasında kurtuluş dakikalarının beklendiği bir vakitte yazılan o marş, o günlerin değerli bir anısıdır. O marş tekrar yazılamaz. Onu kimse yazamaz. Onu ben de yazamam. O marş artık benim değildir, milletimindir” dediği üzere Türk halkının tek ağızdan tüm dünyaya bağımsızlığının haykırışı İstiklal Marşı ile perçinleştirilmiştir.

“Azmiyle, ümidiyle yaşar daima yaşayanlar” diyerek bu gün bile nefes alan, dünyanın en özel ve hoş ulusal marşında yazdığı üzere ” tek dişi kalmış medeniyet” dizesi ile bizlere, tüm Türk halkına yürek aşılayan adeta tüm insanlığa eşsiz bir bildirisi veren başta Ulusal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, istiklal uğraşımızın tüm kahramanlarını ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Yeni Akif istekli gençler yetiştirmemiz, Akif fikirli fikirler inşa etmemiz, Akif akıllı beyinler büyütmemiz dileğiyle İstiklal Marşımızın 101. yılı kutlu olsun.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı