Lider Gürün Fedakar Sıhhat Çalışanlarının Tıp Bayramı’nı Kutladı

accur

New member
Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün 14 Mart Tıp Bayramı niçiniyle bir kutlama iletisi yayımladı.

Dünya’nın en büyük zenginliğinin sıhhat olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün insan sıhhati için evvel uzun bir eğitim alan, kendini daima geliştiren, yenileyen ve ondan sonrasında da tüm ömürlerini insanların sıhhatine adayan fedakar sıhhat çalışanlarına epey şey borçlu olduklarını belirtti ve tüm sıhhat çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

“Atatürk’ün beni Türk doktorlarına emanet edin sözündeki inançla doktorlarımızın ardında olmalı, değerlerini bilmeliyiz”

Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün; “Dünya üstündeki biroldukca mesleğin eğitimi, saygınlığı, faydası düşünüldüğünde tahminen de içlerinde insanı en yakından ilgilendiren meslek sıhhatle ilgili olanlardır. Zira materyali insan ve insan sıhhatidir. Tıp eğitimi alarak senelerca doğduğu kentte vatandaşlarına hizmet etmiş, yaralara merhem olmaya, insan sıhhati için bir şeyler yapmaya çalışmış biri olarak bu mesleği seçmekten dolayı gurur duyuyorum. Uzun bir eğitim sonunda yetişen, sıhhatimizi emanet ettiğimiz sıhhat çalışanlarımızın değerini bilmeli, onlara hak ettikleri kıymeti ve haklarını vermeliyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni Türk doktorlarına emanet ediniz” sözündeki itimatla onların gerisinde durmalıyız. Pandemi periyodu de göstermiştir ki sıhhatimiz, sıhhatimiz fedakarca, kahramanca çalışan sıhhat çalışanlarımıza emanettir. Sıhhat çalışanlarımızın şiddete maruz kalmasına, istifa ederek yurt dışına gitmesine müsaade vermemeliyiz. Zira bir tabip, hemşire kolay yetişmez ve her sıhhat çalışanın yeri de çabucak dolmaz.

Bu his ve kanılarla insan sıhhati için gecesine gündüzüne katan, salgınla gayrette emekleri ile fark yaratan, bizlerin sıhhati için sevdiklerinden başka kalan tüm sıhhat işçilerimizin, meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum. Düzgün ki varsınız. Sizler için ne yapsak azdır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı