Osman Korkmazel, Göztepe-Galatasaray müsabakasını kıymetlendirdi

semaver

New member
Muhteşem Lig’in 26. haftasında Göztepe’ye konuk olan Galatasaray, penaltıdan bulduğu gollerle müsabakadan 3-2’lik üstünlükle ayrıldı.

Spor müellifimiz Osman Korkmazel müsabakayı kıymetlendirdi. İşte Korkmazel’in değerlendirmesi:

“Galatasaray’ın en makus vakit içinderını da gördüm. 1969-1970 dönemi gençliğime rastlar; hayli makûs bir periyottu ve 30 maçta (10G-10B-10 M) alıp ligi 7’nci sırada bitirmişti. daha sonrasında 1981-1982, 2003-2004, 2010-2011’de de yaşandı fakat bu dönem yaşanılan en berbatın de kötüsü! Düşme potasının etrafında dolanıp duruyor ulu Galatasaray. Burak Elmas’ı Özhan Canaydın devrindeki Futbol Şube Sorumluluğundan beri hayli güzel tanırım. Artık LİDER, fazlaca uğraş sarf ediyor küme düşme potasından çıkmak için ancak doğruları yanlışlarını bir türlü düzeltemiyor. Son 2.5 aydır gençliğinin verdiği güç ile yeni bir şeyler üretme peşindesin de, yabancılarla bu iş olmaz. Gözünü kökü Galatasaray ’lı olan futbol bilgisi yüksek bireylere çevirirsen; bu işin üstesinden gelirsin. Bir abi nasihatı…

her neyse biz fazlaca büyük değer arz eden deplasmandaki Göztepe maçına dönelim. Mesken sahibi ülkü 11’ine yakın alandaydı. D.Torrent ise takımının orasıyla burasıyla fazla oynamış. Göztepe fevkalade önde baskıyla başladı; bilhassa Halil bindirmeli tehlikeli ataklar oluşturuyor. Lakin Galatasaray birinci atağa çıkışında golü buldu.Ömer Bayram’ın hür vuruşunda , V. Nelsson düzgün vuruşla ağları sarstı. Çift santrfor işe yaramış üzere. Taraftar nasıl gole itiyor kadrosunu, susmak bilmiyorlar. Galatasaray kendi alanına uygunca çekildi, gol gelsin de diye bekliyorlar adeta. İşte Ömer Bayram kusuruna, Taylan’ın da ceza alanında kolu eklenince penaltı geldi. 1-1 yakaladı Göztepe, kimin yardımıyla natürel ki mükemmel taraftarının. Çabucak iletmeliyim Galatasaray’da ana merkez birinci yarı boyunca bir şey oynamayınca , bu skoru hak ederek girdiler içeri. Bu E.Pulgar Fiorentina’da kucak kucak yatmış herbiçimde, umarım alır onu D.Torrent.

Nerede ikinci yarı bir daha alanda E.Pulgar. Göztepe bir daha taraftarı gerisine aldı. Ancak birinci tehlike M.Mohamed’in başıyla Galatasaray’dan geldi. Göztepe’de çabucak V.Angel’in başıyla karşılık verdi. O da ne? Bay Torrent’den 2 değişim birden, alışılmış birisi E.Pulgar. Farklı bir şey var mı Galatasaray’da, ne gezer. Hayda, Ömer’in eli bir penaltı daha, Ndiaye bir daha aksi köşeye yatırdı Pena’yı. Vay benim Galatasaray’ım! Çırpınıyor birlikteliğe ulaşmak için. D.Torrent’en 2 değişim, olmadı B.Gomis ve Emre Kılınç’ı da alıyor saha içine. Gol gelir mi? Bir ele çarpma da Göztepe’den geldi. Arda Kardeşler VAR’a gidip bir penaltıya daha hükmetti. Düzgün ki usta B.Gomis var; birliktelik geldi. Bir penaltı daha mı geliyor, Arda Kardeşler bu kere boş döndü. Son dakikalar Galatasaray’ın gol atmak aklına geldi. Haydaa, Arda Kardeşler tekrar Var’a gitti ve penaltıyı verdi. Gomis ne yaptı? Ustalığını bir defa daha gösterip, ekibini ipten aldı.”