Rıdvan Dilmen’den gündeme damga vuracak hakem iddiası!

semaver

New member
Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, TV8,5 yayınında hakemlerle ilgili olay savlarda bulundu.

İşte Rıdvan Dilmen’in açıklamaları…

“Türkiye’de 20 Ekim 2021’de bu biçimde Serdar Tatlı, MHK lideri. Serdar Tatlı, tuhaf bir durumlar oluyor dedi. Serdar Tatlı gidiyor, VAR kayıtlarını dinliyor. Suistimaller var, olmayanlar var. Bunu kamuoyuyla paylaşmıyor. Geliyor, ‘4 tane hakem futbol topluluğundan uzaklaşmalı, zira elimde evrak var, dinledim’ diyor. Talimatlar kâfi değil. TFF’ye başvuruyor, ‘MHK lideri olarak talimat değişikliği istiyorum, bu arkadaşların burada olması ıstırap yaratır’ diyor.”

“20 Ekim gecesi, bu biçimde hukuktan sorumlu Mehmet Baykan kurallara uygun bir biçimde TFF’ye gece mail atıyor, talimat değişiyor. MHK lideri karar alabiliyor hakemlerle ilgili. Birinci kez bu biçimde bir şey oluyor. Sessiz ihtilal yani aslında.”


Ali Koç

“UEFA BİZİ MAHVEDER, OLMAZ DİYORLAR”

“TFF, ‘Bekleyelim, yarın olsun’ diyor. Nihat Beyefendi ve Servet Beyefendi var o devir TFF’de. Kendileri de biliyorlar suistimali. Evrak var ellerinde. ‘Bugün yapmasak, yarın yapsak’ diyorlar.”

“Ali Koç Beyefendi, ‘Devlet müdahale etmeli’ diyor ya, devlet ‘bu biçimde bir durum var ise siz orada ne yapıyorsunuz’ diye soruyor. Devlete, ‘UEFA bizi mahveder, olmaz’ diyorlar. Birebir şahıslar, 13 hakem gittiği vakit neredeydi? UEFA bir şey dedi mi? O münasebet değil. O gün bu uygulama yapılsaydı bugün bunları konuşmayacaktık.”

“Kadıköy’de Fenerbahçe – Trabzonspor maçı var. Ben o gün maça gittim, 1-1 bitti. Maalesef Nihat Beyefendi ve federasyona hayli önemli bağırdı tribünler. Bunlar stadyumdan üzülerek gittiler. Çabucak sabah bir toplantı, 2-3 yöneticiyle birlikte, öteki yöneticilerin haberi yok. Ferhat Gündoğdu haricinde 13 hakemin gönderileceğini bilen MHK üyesi yok. Ferhat Gündoğdu da 13 hakemin 4’ünü o gün maça verdi. Tıpkı Ferhat Gündoğdu ‘1 gün bile dayanacak durumumuz yok’ dedi. E maça vermişsin. Pazar günü Hüseyin Göçek’e maç verdin. Aman aman bunları imzala, bu hakemler gönderiyoruz denmiş sana. Yani bizden değil, bunlardan. Hani siz gönderemiyordunuz. Gönderilen 13 hakem falan değil. 4-5 adedine esasen maç vermiyorlardı, 13’ü süslediler.”


Serdar Tatlı

“İNKAR EDEN var ise CANLI YAYINDA KONUŞALIM”

“Şimdi ne tartışıyorlar? Bak bu biçimde bu operasyon yapılsaydı bunlar olmazdı. O operasyon falan değildi. O operasyon, TFF’nin ve birkaç kulübün kendilerini kurtarma operasyonuydu. Net söylüyorum. İnkar eden var ise canlı yayında konuşalım. TFF’de 20 Ekim 2021 tarihindeki evrak duruyor. Serdar Tatlı’nın dinlediklerine göre o denli bir şey yoksa o gün gönderin esasen. Zira, onlar da biliyor o denli olduğunu.”

“sonrasındasında 13 hakemi gönderdiler. Ben demiyorum ki hepsi aktır. Düzgünleri vardır, makus hakemler vardır. bu biçimde dediler ki, ‘VAR kayıtları dinlendi, bu onla takılıyor’ diye algı yaptılar. O denli bir şey olmuş olsa BBC’de izlerdik, dünyanın her yerine yaydılar. Bir şey bulamadılar. Hukuk Şurası, ‘1 dakika’ dedi, savunma istedi ve bu biçimde şey yok dedi.”


Cüneyt Çakır

“8 Mart ile işin alakası yok. 8 Mart göze sokulanlar. Serdar Tatlı’nın belirlediği 4 hakem, bugün gündemdeki insanlardı, o beşerler. Can alıcı değildi bu biçimde. Artık gelelim, bu olmadı. Öbürü oldu. Onlar geri geldi. Cüneyt Çakır madem epeyce berbattı, artık Mehmet Büyükekşi’nin başdanışmanı. Devamlılık değerli değil midir? Makûs insan falan ise ne işi var orada.”