Roma Dört Yıllık Toplantısı, Sangiuliano: “Luca Beatrice yeni başkan”

acidizing

New member
Kültür Bakanı, Gennaro Sangiuliano, Luca Beatrice'i Roma'daki 'La Quadriennale' Vakfı'nın başkanlığına atayan kararnameyi imzaladı, Katia Gruppioni'yi Yönetim Kurulu üyesi olarak ve Roma Ticaret Odası'nın ataması üzerine Giancarlo Abete'yi belirtiyor. Yönetim Kurulu, Lazio Bölgesi ve Roma Belediyesi temsilcileriyle entegre olacak. Bu, Mic'in bir notunda bildirildi.

Bakan Sangiuliano, “Yeni başkan Luca Beatrice'e üstlenmek üzere olduğu prestijli görevde en iyi başarı dileklerimi sunarken, görevden ayrılan başkan Umberto Croppi'ye yürüttüğü çalışmalar için teşekkür ediyorum” dedi.

“Roma'ya döndüğüm için mutluyum doksanlarda yaşadığım yer 2025'te Dört Yıllık'ın büyük bir baskısını planlamak için hemen çalışıyoruzLuca Beatrice'in Adnkronos'a söylediği sözler, “İtalyan sanatını kültürel tartışmanın merkezine yeniden yerleştirme amacını taşıyor” şeklindeydi ve kendisi “bakan Gennaro Sangiuliano tarafından böylesine önemli ve prestijli bir görev için seçildiği için mutlu ve gururluydu” “.

Luca Beatrice, 2025'te gerçekleşecek Dört Yıllık'ı “İtalyan ve İtalyan olmayan halkın genel ilgisine geri getirecek büyük bir sergiyle” yeniden başlatmayı ve ona yeni bir ivme kazandırmayı planlıyor. Bu, Beatrice için “daha az mikro etkinlik yaratmak ancak Dört Yıllık'ı her zaman olduğu gibi yeniden başlatacak büyük bir girişim, yani İtalyan sanatının stokunu içeren bir sergi üzerinde çalışmak” anlamına geliyor. “Muhtemelen 2025 sonbaharında açılacak” Dört Yıllık'ın merkezinde aslında 2000 yılının ilk 25 yılının sanatının yansıması olmalı. “İtalyan sanatını şimdiden değerlendirme anını temsil edebilecek bir dönem. Yüzyılın ilk çeyreği” dedi.

Bu, Roma'nın sanattaki rolünü daha da merkezi hale getirmenin bir yoludur. “Dışarıdan bir gözlemci olarak anladığım kadarıyla Roma, Torino'da yaşadığım için, dedi Beatrice, galerileri, bağımsız mekanları ve gençlere yönelik mekanlarıyla aslında canlı bir yer. Ayrıca şehirde kurumlar var, orası önemli. Genel olarak inanıyorum ki, Maxxi ve yeni Modern Sanat Galerisi'nin yanı sıra Quadrennial ile Roma bir kez daha kesinlikle merkezi olacak. Yeni başkan, Roma'dan sanatın ve sanatın büyük bir yeniden lansmanının başlayacağına dair güvence verdi. İtalyan kültürü”.