”Romalılar için Pantheon’a ücretsiz giriş benim fikrim”

acidizing

New member
”Pantheon’a giriş ücretli mi? Ben bu anlaşmanın aktörlerinden biriydim ve Romalılar için armağan unsurunu tanıttım”. Kültür Müsteşarlığı’nın ortaya koyduğu şey bu Vittorio Sgarbi Adnkronos’a, Kültür Bakanlığı ile Roma Piskoposluğu arasında dün imzalanan anlaşma hakkında yorum yaptı. hükümlerine göre Kullanım Yönetmeliğine ilişkin yeni anlaşma Roma’daki Santa Maria ad Martyres bazilikası için, 5 avroyu geçmeyecek bir giriş bileti verilecek ve geliri şu şekilde bölünecek: %70 MiC lehine ve %30 Piskoposluk lehine Roma’nın. 18 yaşın altındaki çocuklar, korunan kategoriler ve okul gruplarına eşlik eden öğretmenler, müzelerde olduğu gibi ödemeden muaf tutulurken, 25 yaşına kadar çocuklar sadece 2 avro ödeyecek. Kültür Müsteşarlığı adına modeli”
daha iyi ve ”Aklımda olan her İtalyan müzesinde uygulayacağım” diye açıklıyor. üç seviye: yerleşik, İtalyan ve yabancı. Yabancı, biletin tam bedelini belki bazı düzeltmelerle 15-20 avro ödüyor, İtalyan yarısını ödüyor ve şehir sakini hiçbir şey ödemiyor. Pantheon’u ziyaret etmek için Roma’ya gelenler İtalya’daki müzelere ücretsiz girmek imkansız göründüğü için – diye ekliyor Sgarbi bileti ödeyecekbunun yerine bazı yönlerini anlamak için oraya gidenler kendi hikayesi ve kendi kültürel kimliği, ödemek zorunda kalmayacak. her zaman yanında oldum ücretsiz müze -kabul ediyor- ama en azından bu formülle, müzelere giriş İtalyan vatandaşları için ücretsiz kalacak” diye bitiriyor sözlerini.

(Alisa Toaff tarafından)