Sinop’ta yaşayan bayan 50 yıldır dernek başkanlığı yapıyor

Zakariya

New member
Evlendikten daha sonra Sinop’a yerleştiğini kaydeden Sevim Ünaldı, 22 yaşında girdiği Türkiye Yardımseverler Derneği Sinop Şubesi’nde kısa müddet daha sonra lider seçildi.

Dernekte 50 yılını dolduran Ünaldı, yardıma muhtaçlar ve öğrencilere üyeleriyle birlikte elinden geldiğince dayanak olmaya çalışıyor.

Sevim Ünaldı, 1972 yılında derneğe girdim, girdikten daha sonrasında esasen dernektekiler genç birini arıyorlardı beni seçtiler. O günden beridir de devam ediyorum. 22 yaşındaydım, tam 50 yıl oldu.diye konuştu.

Süleyman Demirel’den ödül aldı

Yarım asırlık vazife mühleti boyunca hayli sayıda ödül ve plaket aldığını kaydeden Ünaldı, en kıymetli mükafatını ise eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’den aldığını söylemiş oldu.

“Biz yoksulun, muhtacın, okuyanın yanındayız”

Ünaldı, İyi duruma gelenler de dönüp ‘Biz vaktinde yardım aldık, artık biz vermek istiyoruz’ diyorlar. Bu da bizi son derece memnun ediyor. Bizim en hoş tarafımız ise hiç bir siyasete karışmamamızdır. Biz yoksulun, muhtacın, okuyanın yanındayız. Yatak, yorgan, eşya isteyen olurdu, çabucak bulurduk, gidip birlikte alınırdı. Artık bu talepleri güç karşılıyoruz. Lakin şunu da belirtmeliyim, devlet evvelden bu kadar verimli değildi, artık o devire girdik.dedi.