Spor muharrirleri Konyaspor-Galatasaray müsabakasını yorumladı

semaver

New member
Spor müellifleri, Galatasaray’ın deplasmanda Konyaspor’a 2-0 mağlup olduğu müsabakayı kıymetlendirdi.

ERMAN TOROĞLU: Galatasaray kadrosu bir birinci yarı oynuyor Konya’da, ‘kötü’ oynuyor dersek kıyak yapmış oluruz, berbatın de berbatı.. İkinci yarıda bir gol atmaya çalışıyorlar fakat yaptıklarını ataklar palavra rüzgarı. Galatasaray’da bir şeyler oluyor, anlamak mümkün değil. Geçen hafta oyuna girdikten daha sonra maçı çeviren adam Feghouli. Bu hafta onu maç takımına bile almıyor. Ya idare bir şeyler söylüyor bu adama, ya da bu adam bindiği kolu kesiyor. (Fotomaç)

GÜNTEKİN ONAY: Galatasaray, birinci yarıda ofansif bölgede hiç görünmedi ve bırakın şutu, korner dahi atmadan soyunma odasına gitti. Galatasaray’da Pulgar ve Sacha Boey fizikî olarak son derece yetersiz görünürken bu iki oyuncunun çıktığı 60’ıncı dakikaya kadar Konyaspor adeta elini kolunu sallayarak sarı kırmızılı ceza alanına geldi. Düşünün, iki stoper Marcao ve Nelsson Galatasaray’ın en güzelleriydi ve epey kritik ataklar ile farkın büyümesini engellediler. Konyaspor karşısında rakip kaleye gitmekte bu kadar zorlanan Galatasaray’ın Barcelona karşısında işi hayli güç ve çokça talihe gereksinimi olacak. (Hürriyet)

ŞANSAL BÜYÜKA: Kardeşim; dönem nasıl geçerse geçsin, istersen “gazozuna maç” yap, senin ismin Galatasaray… Yenilsen bile vuruşarak yenileceksin, “beyaz bayrak” çekip, teslim olarak değil… Birinci yarının özetiydi bu… Galatasaray, Konya‘ya Mevlana Türbesi’ni ziyarete değil, maç yapmaya geldiğini hatırlamış olmalı ki, ikinci yarıya koşmaya ve futbol oynamaya niyetlenerek başladı… Galatasaray’ın biraz kımıldadığı dakikalarda da kaleci Sehic sahneye çıktı… Evvel Berkan‘ın başına muazzam uzanıp kornere attı… daha sonra Morutan’ın füzesine geçit vermedi… (Milliyet)

METİN TEKİN: Galatasaray oyun olarak hiç alanda olmadı. 40. dakikada bir şutu vardı. Galatasaray’da bu maç olmuyor diyordu alanda. Fizik kalite olarak da olmuyor. Bu maç olmayacağı aşikardı. Konum buldu kabul ediyorum ancak oyun olarak hiç olmadı. Konyaspor deplasmanı fazlaca zordur. Vakit zaman yüklendi Galatasaray kalesine vakit zaman bekledi. İşte beklediği vakit Galatasaray bir iki durum buldu. Galatasaray’ın bir takım sorunu var. Enteresan olan bu. En büyük sorun burada. Şu anda kadro yetersiz. Bu takım geleceğin takımı olarak kuruldu. Birincisi bek. İkincisi orta saha. Biz birinci haftadan söylemiş olduk. Berkan, Taylan, Aytaç… Bu orta alanla olmaz, olmadı da.

LİDER İHTİMAM: Ortada bir gerçek var. Galatasaray’ın hiç karşılık veremediği bir 90 dakika oynadı. Karşılık verir üzere oynadığı bir kısım var ancak… Skubic atağa çıkarken Kerem’le içindeki uzaklık 3 metre falandı lakin Skubic ceza alanına girdiğinde Kerem ortalıkta yoktu. 2-0’dan daha sonra Konya ekibi son derece rahat, oyun üstünlüğünü de bırakmadan birinci yarıyı bitirdi. Galatasaray ekibi hiç karşılık veremedi.

ELVIR BALIC: Bu maçı sahiden çok merak ediyordum. Zira Konyaspor hakikaten çok kuvvetli bir rakip. Galatasaray nasıl bir oyun sergileyecek diye merak ediyordum ancak maalesef dertli geçti. Galatasaray 7. dakikada gol yedikten daha sonra büsbütün dağıldı. Oyun disiplini yok. Gayret yok. Konum yok. Birfazlaca pas yanılgıları var. Bu kadar makûs bir Galatasaray hiç görmedim. İkinci yarı başlarken bir tepki bekledim. Biraz daha baskılı ve oyuncu değişiklikleriyle birlikte biraz daha farklı bir oyun bekledim lakin o da yok.