Tokat’ta taksici unutulan 10 bin lirayı sahibine teslim etti

Zakariya

New member
Tokat’ın Niksar ilçesinde hastane bölgesinden aldığı yolcuyu Cumhuriyet Caddesi’nde indiren taksi sürücüsü Bahadır Cevahircioğlu, aracını denetim ettiğinde koltuk içinde bir deste halinde 10 bin lira para buldu.

Bulduğu parayı karakola götüren Cevahircioğlu, polis sayesinde paranın sahibine ulaşmak istedi.

Paranın sahibine ulaşıldı

Kaybolan paranın sahibi Ömer Kocabay’a ulaşan emniyet grupları parayı teslim edebilmek için Kocabay’ı karakola çağırdı.

Parasının bulunduğunu öğrenen Kocabay büyük bir memnunluk yaşamasının akabinde karakola giderek parayı bulan taksicinin elinden teslim aldı.

“Paraya gereksinimim vardı”

Düşen paranın sahibi Ömer Kocabay, parasının bulunmasından dolayı keyifli olduğunu ve paraya muhtaçlığı olduğunu söyleyerek, Bankadan 10 bin lirayı çekip taksiye binerek ailemle kahvaltıya gittik. daha sonra meskene geçtik, paraya gereksinimim vardı cebimde parayı bulamadım. daha sonra kafede düşürdüğümü düşünerek kafeyi aradım lakin orada da yoktu. sonrasındasında polislerin beni aradığını öğrenince karakola geçtim. Karakola gidince paramı takside düşürdüğümü ve sürücü arkadaşında parayı polislere teslim ettiğini öğrendim. Çok memnun oldum Allah razı olsun taksici arkadaşımız insanlık örneği sergiledi, ailesiyle ömründe mutluluklar dilerim. dedi.

“İyilik yap, uygunluk bul mantığı ile yaşıyorum”

Örnek taksici Bahadır Cevahircioğlu ise düzgünlük yap, güzellik bul mantığı ile yaşadığını söyleyerek, Yolcumu almıştım istediği yere bıraktım sonrasındasında durağımıza döndüm. Her vakit yaptığım üzere aracımın içerisini denetim ederken iki koltuk içinde bir deste para gördüm. Tabi vakit kaybetmeden çabucak polis karakoluna giderek durumu anlattım. Memur arkadaşlar da şahsa ulaştılar. Kendisine parasını teslim ettim. Ben insanlık bakılırsavimi yaptım ve vatandaşın parasını teslim ettim. Uygunluk yap, yeterlilik bul mantığı ile yaşıyorum. dedi.