Toplumsal proje olarak kurulan voleybol ekibi, Sultanlar Ligi yolunda

semaver

New member
Kulüp lideri Hatice Bilginsoy, yaptığı açıklamada, başta dokumacılık olmak üzere biroldukca alanda iş hayatında olduğunu söylemiş oldu.

Çocuklarının sporla uğraşmasının kendisini etkilediğini belirten Bilginsoy, “Oğlum basketbol oynardı ve elimde kamera ile tribün tribün gezdim. Kızım yüzücüydü, onu çekmek için de bir daha tribün tribün gezerdim. Yani tribün tozunu yuttum. Çocuklarımın sporla uğraşması hem benim o heyecanı yaşamamı sağladı tıpkı vakitte beni spora yönlendirdi.” dedi.

Gelecek jenerasyonlara spor manasında bir eser bırakmak için eşiyle kolları sıvadıklarını söz eden Bilginsoy, “ilk vakit içinderda bir gruba sponsor olduk. bu biçimdelikle sporun art kısmında işe başladık. daha sonra eşimle bir spor kulübü kurmaya karar verdik. Kızlarla ve bayanlarla ilgili ne yapabileceğimizi düşünürken, bu kadrosu kurduk. Evvel 2. Lig’de çaba ettik ve deneyim sahibi olduk. İşin art kısmını yeterlice öğrendik. daha sonra kimi grupların bulunduğu ligdeki oynama hakkının satın alınabildiğini öğrendik. bu biçimde bir bahtımız oldu. Mardin ekibinin 1. Lig’de oynama haklarını satın aldık.” sözlerini kullandı.

“Sosyal bir proje olarak yola çıktık”

Hedeflerinin, sporun heyecanını ve düzgün istikametlerini herkese ulaştırmak olduğunu aktaran Bilginsoy, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“İlk başta toplumsal bir proje olarak yola çıktık. ‘Kimlere dokunabiliriz?’ dedik. Daha fazlaca, ‘Kendi kentimizdeki dezavantajlı bölgelerde kızlara ulaşabilir miyiz?’ diye düşündük. Aslında spor okulu üzere düşünmüştük. daha sonra hayli kısa müddette profesyonel bir seyahat başladı. Geçen yıl play-off etabında 3. olduk. Bu yıl bir daha play-off oynamayı garantiledik. Sultanlar Ligi’ne çıkmak için önümüzde hiç bir pürüz yok. Biz inandık, ekip inandı, kent inandı. Sultanlar Ligi, gazi unvanlı bu spor kentine hayli yakışacak.”

Bilginsoy, bölgede spora olan ilginin her geçen gün arttığına dikkati çekerek, “Şunun kelamını veriyorum, önümüzdeki devirde Güneydoğu ve Gaziantep’te en hayli bu spor izlenecek. Bu heyecanı fazlaca hissediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Doğancı: Grubun gidişatından mutluyum

Başantrenör Suphi Doğancı, kasım ayında ekibe katıldığını ve tam manasıyla bir aile olduklarını lisana getirdi.

Grupla önemli bir yol aldıklarını belirten Doğancı, “Takım takımını değiştirdik. Sistem olarak daha verimli oynamaya başladık. Bunun meyvelerini aldık. Lig bitmeden play-off etabını garantiledik. Bu planladığımız bir konumdu. Kadronun gidişatından mutluyum.” halinde konuştu.

Kız çocukların spora daha fazla özendirilmesi gerektiğini aktaran Doğancı, “Kız çocukları için inanılmaz bir fırsat. Bu kentte bu biçimde bir fırsatın olması fevkalade. Zira hoş ve donanımlı bir kent. Bu işten ziyan nazarann kimseye şahit olmadım. İnşallah Sultanlar Ligi’ne çıkarak ilgiyi buraya toplarsak, kızlarımızın geleceği için yeni kapılar açma fırsatı olur. Bu sorumlulukla yolumuza devam edeceğiz. Önümüz aydınlık görünüyor.” tabirlerini kullandı.

Doğancı ayrıyeten, play-off etabındaki birinci maçlarına 22 Mart’ta çıkacaklarını ve hazırlıklara başladıklarını kelamlarına ekledi.