U23 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Türkiye, grekoromen tarzda Avrupa ikincisi oldu

semaver

New member
27 ülkeden atletin katıldığı U23 Avrupa Güreş Şampiyonasında Türk Ulusal Ekibi, grekoromende 10 sportmen ile gayret etti. Ay-yıldızlı sportmenler, 1 altın, 3 gümüş ve 3 de bronz madalya kazandı ve 156 puan toplayarak Avrupa ikincisi oldu. 4 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya ile 183 puan toplayan Gürcistan, Avrupa şampiyonu olurken, 2 altın, 1 gümüş ve 2 de bronz madalya alan Azerbaycan da 102 puanla turnuvayı 3’üncü olarak tamamladı.

Türkiye’ye madalya kazandıran atletler, şöyle:

Altın Madalya: Emre Keyifli (55 kilo)

Gümüş Madalya: Kadir Kamal (67 kilo), Abdullah Toprak (72 kilo), Fatih Bozkurt (130 kilo)

Bronz Madalya: Mustafa Olgun (97 kilo), Abdurrahman Kalkan (77 kilo), Mustafa Safa Yıldırım (63 kilo)

Öte yandan 60 kiloda Mükremin Aktaş Avrupa 5’incisi, 82 kiloda mindere çıkan Samet Yaldıran ve 87 kiloda Muhitdin Sarıçiçek de Avrupa 7’ncisi oldu.

EROĞLU: AMACIMIZ BU ŞAMPİYONAYI REKOR MADALYALARLA KAPATMAK

Yeni idare olarak birinci yurt dışı tertibine katıldıklarına dikkat çeken Türkiye Güreş Federasyonu Lideri Erdem Eroğlu, “U23 Avrupa Güreş Şampiyonasına grekoromen tarzda 10 atlet ile katılıp 7 madalya kazandık, hepsini yürekten kutluyorum. Aslında epey şanssız finaller kaçırdık. Lakin geleceğimizin A Ulusal kadro iskeletini oluşturacak olan çocuklarımızın performanslarını takdir ediyorum. Gelecek ismine bu gençlerimiz bizi umutlandırdı, heyecanlandırdı. Cet sporumuz güreşin geleceği epeyce parlak. Hepsini alınlarından öpüyorum. Bu gençleri izlemeye devam edin” diye konuştu.

Lider Eroğlu, “Sırada hür tarzda kızlarımız ve erkeklerimiz mindere çıkacak, amacımız bu şampiyonayı rekor madalyalarla kapatmak” dedi.