Veli Kavlak’a büyük vefa

semaver

New member
Futbola Avusturya grubu Rapid Wien altyapısında başlayan Veli Kavlak, ekibiyle iki şampiyonluk yaşadıktan daha sonra 2011 yazında 750 bin Avro bonservis karşılığında Beşiktaş’a transfer olmuştu.

Siyah-Beyazlı kulübün “Feda” döneminde ekibe katılan, gayretiyle daima alkış alan Kavlak, Şenol Güneş idaresinde 2 Harika Lig şampiyonluğu kazandı.

Ancak yaşadığı omuz sakatlığından dolayı uzun müddet alanlardan koptu. Neredeyse gitmediği hekim kalmayan ve birçok vakit masraflarını cebinden karşılayan Veli’ye Beşiktaş sahip çıkmayınca (sözleşmesi feshedildi), 2018’de kulüpten ayrıldı. Veli Kavlak, 4 yıllık sürecin akabinde Ağustos 2022’de futbolu bıraktı.


15 AMELİYAT GEÇİRDİ

Omzundan 9, toplamda da 15 ameliyat geçiren Veli, yalnızca futbola geri dönmek için değil gündelik hayatında acısını dindirmek ismine terapiler aldığını fakat olmadığını tabir ederken yakın vakitte kendisini onurlandıran bir teklifle karşılaştı. Futbola başladığı Rapid Wien, Kavlak’ın altyapıda antrenör olmasını istedi. Veli Kavlak davete kayıtsız kalmadı ve işinin başına geçti. Veli için Rapid Wien’in maçı öncesi statta özel merasim düzenlendi. Kavlak artık Avusturya takımının 15 yaşaltı kadrosunda antrenörlük yapıyor, ayrıyeten genç futbolcuların durum bilgisini geliştirmek için çalışıyor.