Vitor Pereira basın toplantısında Türkiye’ye değindi

semaver

New member
Brezilya takımı Corinthians’ta teknik yöneticilik bakılırsavine getirilen Vitor Pereira, düzenlenen basın toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Portekizli hocanın konuşmalarından satır başları şöyle:

– “Tüm mesleğim bir eğitim metodolojisi ve bir oyun modeli tasarlamakla geçti. Lakin teknik yönetici olmak bundan fazlaca daha fazlası demek.

– “Topa daha fazla sahip olmamızı sağlayacak olan bir oyun sistemi oluşturuyoruz. Bunu idmanlarda daha epeyce çalışarak güzelleştireceğiz. Top kaybı yaptığımızda agresif olmamız ve çabuk dönmemiz gerekiyor. Bu, grubun daima ileri geri koşmasını engellemek için değerli bir şey.”

– “Suudi Arabistan’da çalıştığım devirde uzun vadeli bir mukaveleye sahiptim ve çıkmak istediğimde yüklü bir tazminat ödemek zorunda kaldım. daha sonrasında asla uzun vadeli mukaveleler yapmadım. Memnun olup olmadığımı ve kulübün benden şad olup olmadığını bilmek için dönem sonunu görmem gerekiyor.”

– “Üst ve düşük düzeydeki kadroları çalıştırmışlığım oldu. Her türlü zorluğa hazırım. Seyahat, güç maçlar, karşılaşmaların içindeki idmanların sıklığının ayarlanması zorlayıcı olacak. Zorluklar beni teşvik ediyor. Kendimi zorlanmış hissettiğimde motive oluyorum.”

– “Brezilya futboluna yeni bir şeyler katmak istiyorum. Benim için Brezilya’daki futbol iklimiyle tanışmak, Brezilyalı teknik yöneticilerden bir şeyler öğrenmek, üç günde bir maça çıkmak büyük bir meydan okuma olacak. “

– “Şampiyonluk istiyorum. Oyun kalitesiyle kazanmayı severim lakin benim için daha değerli olan şey kazanmaktır. Bu büyüklükle, büyük taraftarları olan kulüplerle şampiyonluklar için savaşılır. Şampiyonluk kelamı veremem lakin fazlaca çalışacağımıza dair kelam verebilirim.”

– “Brezilya’dan birkaç kere teklif aldım. Liderin beni nitekim istediğini hissettirmesi buraya gelmemdeki en büyük etkenlerden bir tanesi. Gelmedilk evvel beni buraya bir şeyin bağladığını hissettim ve sonucum katılaştı.”

– “Büyük maçlar beni heyecanlandırır. Portekiz, Yunanistan ve Türkiye’de fazlaca sıcak geçen derbiler var. Türkiye’de yaşadıklarımdan kimi öyküler bile anlatabilirim.

– “Gençlerle çalışmayı nitekim epey seviyorum zira bu daha kolay. Öğrenme sürecindeler ve rastgele bir şeyi dikte etmek için zorlanmıyorsunuz. Tecrübeli bir oyuncu, kimi vakit isteğimize uymayan bir biçimde tepki verebilir ve onun durumunu değiştirmek daha da zorlaşır.”