Yaren leylek ile balıkçı Adem Yılmaz’ın 11’inci buluşması

Zakariya

New member
Bursa’nın Karacabey ilçesindeki Uluabat Gölü’nde balıkçılık yapan Adem Yılmaz ile Yaren leylek 11’inci yılda da buluştu.

Uluabat Gölü kıyısında Eskikaraağaç Mahallesine gelen Karacabey Belediye Lideri Ali Özkan da Yaren leylek ile balıkçı Adem Yılmaz’ın buluşmasında ikiliyi yalnız bırakmadı.

Özkan, yaptığı açıklamada, bu öyküyü takip edenlerin Yaren leyleğin 11’inci yılında da köye gelip gelmeyeceğini merak ettiğini söylemiş oldu.

Balıkçı Adem’in 11 yıl evvel Yaren leylekle dostluk kurduğunu belirten Özkan, “Aynı La Fontaine masallarındaki üzere bir arada balığa çıkıyorlar. Başta Adem amca olmak üzere öyküyü takip eden herkes Yaren’in köye gelip gelemeyeceğini merak ediyordu. Sonunda Adem Amca ile Yaren leyleğin büyük buluşması gerçekleşti. Biz de Yaren’i severler üzere hayli memnunuz. Bildiğiniz üzere Yaren leyleğin yuvasına kamera da koymuştuk. Artık bu yayını da faaliyete geçireceğiz. Adem amca fazlaca keyifli, onun bu gülümsemesi her şeye bedel.” diye konuştu.

“YAREN İLE 6 AY BALIK AVLAYACAĞIZ”

Balıkçı Adem Yılmaz da dünden beri fazlaca büyük heyecan yaşadığını belirterek, şu biçimde konuştu:

“Bu sabah Yaren’in kayığıma gelmesiyle sevinç ve memnunluk duydum. Bundan daha sonra Yaren ile 6 ay boyunca inşallah balık avlayıp arkadaşlık edeceğiz. Çok memnunum Yarenime kavuştum. Biraz tereddüt ettik ancak şükürler olsun ki bu yıl da Yaren bizi sevindirdi. Hatta köylüler de epeyce sevindi, memnunluk duydular.

“O BENİM BİR PARÇAM”

Yaren’i fazlaca seviyorum o benim bir kesimim, arkadaşım, dostum, balıkçı arkadaşım. Dün konutuma dönerken yuvaya baktığımda Yaren’i gördüm. O kadar sevindim ki motoru durdurup bir süre onu izledim. Bu sabah da balık tutup Yaren’i besledim.”

“DÖRDÜNCÜ CEMRE DE DÜŞMÜŞ OLDU”

Tabiat fotoğrafçısı Alper Tüydeş ise her insanın merakla beklediği buluşmanın 11’inci yılda da gerçekleştiğini belirtti.

Yaren leyleğin dün birinci vakit içinderda yuvasına konduğunu aktaran Tüydeş, “Bu sabah umduğumuz üzere oldu ve Yaren leylek, Adem amcamızın kayığına kondu. Yaren ile bir arada artık dördüncü cemre de düşmüş oldu ülkemize.” diye konuştu.