“Zorla liderler. Çölleri aşan liderlik hikayeleri”, kitabın 12 Haziran’da Antonio Funiciello tarafından sunumu

acidizing

New member
L’Uluslararası kurumsal iletişim merkezi yeniyi sunar kitap ‘Zorla liderler. Çölleri aşan liderlik hikayeleri, Antonio Funiciello, Rizzoli tarafından yayınlandı, önümüzdeki Pazartesi 12 Haziran saat 18.00’de Roma’da Piazza Colonna, 366 adresinde bulunan Palazzo Wedekind’de. Icch Pierangelo Fabiano’nun genel sekreterinin adres selamlamasının ardından, yazarın yanı sıra Konsey Başkanlığı dışişleri müsteşarı Giovanbattista Fazzolari, Il Sole 24 Ore direktörü Fabio Tamburini araya girecek.

Antonio Funiciello’nun liderlik temasının analizinden doğan toplantı, yetkili bir toplantı için fırsat olacak. önde gelen isimler arasındaki tartışma arkalarında yılların kurumsal ve yönetimsel tecrübesi olan, hayatlarını devlete hizmet etme ve ülkenin refahını garanti altına alma en yüksek misyonuna adamayı seçmiş.

Kitaptaki siyasi mücadeleden doğan ve ortaya çıkan farklı figürler arasındaki karşılaştırmadan, iyi liderliğin gerçek gücünün ne olduğunu anlamak mümkündür – nasıl lider olunacağını öğrenme isteği, bir davaya sadakat, her türlü narsisistik merkezileşmeye karşı yetki verme yeteneği, kişinin sezgilerine güvenmeden plan yapma yeteneği, bankada nasıl oynanacağını bilme, rakiplere saygı, dönüştürücü eylem kıvılcımı olarak muhalefet.